niedziela, 29 września 2013

DIY kapelusik

Zdjęcia do tego DIY powstały już w maju, ale niestety zabrakło serducha i siły do przygotowania postu.
Do wykonania tego kapelusika wykorzystałam filc wełniany, może być każdy poliestrowy z względu na nieskomplikowaną formę. Jeśli chcemy, aby służył za ozdobę głowy na środku robimy otwór nieco mniejszy- ok 5,5cm.



Co potrzebujemy z filcu:
1. Pasek o długości 21,5cm i wysokości 4cm
2. Kółko o średnicy 11,5cm
3. Kawałek aby zmieścił się na nim okrąg 6,5cm

Dodatkowo:
4. Kółko z kartonika o średnicy 6,3cm
5. Klej magic
6. Nożyczki 
8. Ozdoby wg. uznania


Pasek łączymy za pomocą kleju i klamerek. Zostawiamy do wyschnięcia. Warto lekko zdeformować okrąg, aby brzegi dobrze do siebie przylegały. Możemy obciążyć czymś lekkim jeśli nasz filc jest sztywny.


Po wyschnięciu wsuwamy kartonik do środka. Powinien on dobrze rozpierać nasz pasek od środka i nie być luźny. Nakładamy klej na brzeg i kładziemy na skrawku filcu. Lekko obciążamy z góry całość- książką, kubkiem, słoiczkiem itp.


Po wyschnięciu odcinamy nadmiar.


Do środka rozcinamy ścinki, na brzeg klej i przyklejamy na środku naszego ronda kapelusza. Zostawiamy pod naciskiem, aż do wyschnięcia. 



Teraz dekorujemy wg. uznania. 



Tym postem chciałam się z Wami pożegnać i podziękować wszystkim obserwatorom za przygodę z Kapeluszniczką. Ta mała twórczość, którą tworzyłam w zaciszu domowym dała mi wiele przyjemności, czasami i potyczek. Zawsze była pozytywnie odbierana, a nawet zdarzało się, że zupełnie obcy ludzie znali mnie tylko z tego hobby :)
Jednocześnie chciałabym Was zaprosić na nowy blog, który planuję prowadzić w podobnej w stylistyce, ale nawiązując do zamiłowania jakim jest projektowanie wnętrz.


Blog powstał, teraz muszę urządzić się na nowo i stworzyć kolejne posty z zalegających materiałów.

Dziękuję i życzę słonecznej niedzieli!

4 komentarze:

  1. bardzo Ci dziękuję za to DiY. kiedyś też zrobiłam kapelusik z filcu, ale zdecydowanie w bardziej skomplikowany i trudny sposób niż twój. i się zniechęciłam. dzięki Tobie spróbuję znowu.

    ps. jak najbardziej zajrzę na Twój nowy blog:)

    OdpowiedzUsuń
  2. W takim razie muszę dodać Twój nowy blog do obserwowanych :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania! Napisz chociaż czy podoba się Tobie pomysł ;)