poniedziałek, 8 października 2012

Inspiracje: jesienne

Dzisiaj przedstawię Wam kilka inspiracji w tematyce jesiennej :)
Po większość rzeczy potrzebnych do wykonania ich polecam wybrać się na spacer do lasu i wypatrywać zdobyczy pod drzewami oczywiście iglastymi. Nazbierajcie szyszki już teraz, bo mogą przydać się na święta, a wtedy będzie nieco trudniej je zdobyć.

Wieniec na drzwi. Bazę możemy wykonać z delikatnych i elastycznych patyków. Zbieramy garść, formujemy w okrąg lub owal, w kilku miejscach bądź przez całość owijamy cienkim drutem, mocnym sznurkiem czy żyłką. Do tego szyszki mocujemy za pomocą kleju z pistoletu, kokarda i gotowe :)
Leniuszki wysyłam do kwiaciarni po gotowe bazy do wieńców.


Wysoka świeczka, pałeczki cynamonu sznurek i mały talerzyk.
Banalnie prosta zapachowa świeczka.


Dla miłośników sówek.


Karmiki dla ptaszków. Aby ptaszki nie skaleczyły się o brzeg należy zrobić dziurkę( najprościej gwoździem), włożyć patyczek i dodatkowo wzmocnić za pomocą kleju z pistoletu.


Inny pomysł na świecznik. Zastanawiam się tylko jak zdobyć tą korę. Może poszukać odcięte gałęzie i zeskrobać ją w całości, a potem zamknąć :) Pomysł świetny, ale czy na pewno łatwy?


P.S. Dziękuję za wyróżnienie Ewie z blogu :*
3 komentarze:

  1. Bardzo fajne sówki i proste w wykonaniu. Świeczki też efektowne, ale najbardziej podobają mi się domki dla ptaszków.
    Zapraszam i do mnie po odbiór wyróżnienia :)
    Pozdrawiam :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj ! Kapelusz Szalonego Kapelusznika już zrobiony. Łatwo nie było i pewnie nie jest idealny , ale my jesteśmy zadowolone. Zdjęcia też nie oddają tego , co w rzeczywistości, ale zapraszam do obejrzenia. Dziękuję bardzo za rady :) Pozdrawiam :))

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania! Napisz chociaż czy podoba się Tobie pomysł ;)